Zakład AKO – co to jest? 

3 min czytania

Zakłady AKO

Zakłady internetowe cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Dowodem na to są legalni bukmacherzy działający na naszym rynku, których liczba stale rośnie. Najlepsi bukmacherzy oferują swoim graczom dostęp do bogatej oferty zdarzeń sportowych z kilkudziesięciu dyscyplin, a także możliwość obstawiania różnych rodzai kuponów, jednym z nich są zakłady zakumulowane, czyli AKO. Sprawdź, co to jest i jak obstawić taki kupon!

Czym jest kupon AKO?

Zakłady AKO (z ang. accumulator) to jeden z najbardziej interesujących typów zakładów oferowanych przez polskie firmy bukmacherskie. Zakłady te tworzone są z kilku różnych zdarzeń, a potencjalna wygrana może być bardzo wysoka. Nie bez powodu kupon AKO stanowi bardzo atrakcyjną opcję dla typerów, ponieważ jego cechą charakterystyczną jest możliwość łączenia typów na różne wydarzenia sportowe.

Aby obstawić taki kupon, gracz musi skupić się na kilku meczach lub innych dyscyplinach naraz. Wszystkie typy na kuponie muszą być poprawne, jeśli nawet jeden okaże się nietrafiony – cały kupon będzie przegrany. Gracze mogą wykorzystać różnego rodzaju bonusów bukmacherskich, aby zwiększyć swoją wygraną w zakładach AKO lub zminimalizować ewentualne straty. Ważne jest również to, że każdy z typów musi być ze sobą niezwiązany – oznacza to, że zdarzenia nie mogą się uzupełniać ani wspierać. Gdzie szukać bonusów? Wystarczy wejść na stronę: https://www.goplusbet.pl/bonusy-bukmacherskie wybrać interesujący bonus i założyć konto.

Ile można wygrać obstawiając zakład zakumulowany?

Kupon AKO to rodzaj zakładu, w którym gracz obstawia kilka różnych wydarzeń naraz. W przeciwieństwie do zakładów pojedynczych, w których mnożnik naliczany jest na podstawie samego wyniku, tutaj kursy poszczególnych zdarzeń są przez siebie mnożone. W rezultacie można osiągnąć dużo wyższy kurs niż w SOLO, co stanowi atrakcyjną opcję dla typerów. Niemniej jednak trzeba się liczyć ze zwiększoną ilością ryzyka – trudniejsze jest bowiem trafienie kilku zdarzeń jednocześnie niż tylko jednego. Z tego powodu ważne jest, aby grać odpowiednio rozważnie i być świadomym potencjalnych możliwości oraz ryzyk. Przykładowo, poprzez dobieranie tańszych typów dla pięciu zdarzeń można czasem osiągnąć lepszy efekt niż przy obstawieniu pojedynczego, ale bardzo drogiego typu.

Typowanie AKO – co to znaczy w praktyce?

Zakłady zakumulowane są doskonałym sposobem na zwiększenie swojej szansy na wygraną. Przykładowo, jeśli postawisz 5 zdarzeń o kursie 1,4 każde, to całkowity kurs twojego zakładu będzie wynosić 5,38 (5 x 1,4). Oznacza to, że możesz uzyskać więcej niż gdybyś postawił tylko jedno zdarzenie o kursie 5. Dzięki temu możesz cieszyć się większymi nagrodami – nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych! Istotne jest jednak pamiętanie o tym, że jeśli choć jeden z typów nie wejdzie, to nic nie wygrywasz. Jednak jeśli gra się rozsądnie i uważnie dobiera typy, istnieje duża szansa na wysokie wygrane.

Jak wygląda obstawianie kupon AKO?

Kupony AKO stawia się łatwo dzięki przejrzystym zasadom, co wspomaga graczy w odpowiedzialnym i świadomym korzystaniu z usług bukmacherskich. Implementacja automatycznego systemu przeliczania kursów, który działa dynamicznie podczas dodawania typów do kuponu znosi konieczność mnożenia pojedynczych kursów na kartce papieru czy też używać kalkulatora, szczególnie jeśli chce się zawrzeć kilkanaście zdarzeń. To bardzo praktyczne, prawda? Przed postawieniem kuponu możesz sprawdzić także stawkę opodatkowania.

Dodatkowe korzyści z obstawiania zakładów zakumulowanych

Niektórzy polscy bukmacherzy dają swoim graczom dostęp do szeregu promocji o charakterze stałym lub czasowym. Mają one na celu zachęcić typerów do gier AKO. Promocje i bonusy mogą obejmować brak podatku od wygranej, dodatkowe kwoty pieniężne oraz przeliczniki wynoszące nawet 50%, pod warunkiem spełnienia wszystkich określonych warunków. Gracze widzą natychmiastowo także przelicznik bonusowy, który umożliwia im zwiększenie salda wypłat dla skumulowanych zakładów. Co ważne – gracz nie musi akceptować żadnych dodatkowych warunków, aby skorzystać z takich ofert promocyjnych, ponieważ są one udostępniane automatycznie. Niektóre portale bukmacherskie oferują także cashout, pozwalając graczom na wcześniejsze zamknięcie i rozliczenie zakładu przed końcowym rozstrzygnięciem wszystkich dotyczących go zdarzeń!

Plusy i minusy typowania zakładów AKO

Zakłady AKO to opcja, która może przynieść wiele korzyści – wygrane są znacznie wyższe niż te osiągane na zakładach SOLO. Kursy poszczególnych zdarzeń nie muszą być już tak wysokie, aby uzyskać atrakcyjny całkowity kurs na kupon AKO. Umożliwia ona również obstawiania bardziej elastycznych typów – możesz zdecydować się na postawienie kilku zdarzeń lub nawet typu z jednego zdarzenia (pod warunkiem, że się one nawzajem nie wspierają), dzięki czemu mamy dodatkowo większy poziom emocji i satysfakcji ze skutecznego postawionego kuponu.

Kupon AKO ma pewne wady, takie jak niższy poziom szans na trafienie kilku lub kilkunastu zdarzeń oraz konieczność postawienia wszystkich typów poprawnie, co wymaga dogłębnej analizy. Z drugiej strony stawianie losowych typów obniża znacznie szansę na sukces. Aby osiągnąć większy sukces, należy dobrze przemyśleć wszystkie aspekty i przeanalizować sytuację sportową, na którą chce się postawić. Oznacza to poświęcenie dużej ilości czasu na ciągłe obserwowanie i analizowanie rynku bukmacherskiego.

Jak obstawić zakład zakumulowany?

Aby mieć szansę na powodzenie w grze kuponów AKO, należy dobrze się do niej przygotować. W tym celu warto analizować dostępne zdarzenia oraz śledzić ich kursy i zmiany. Należy też pamiętać, by unikać typów na remis, które zdarzają się rzadziej niż inne scenariusze. Emocje zaślepiają obiektywne postrzeganie sytuacji oraz skłaniają do stawiania na lubiane drużyny o wysokich kursach. Bezpiecznym rozwiązaniem jest obstawianie kuponów u legalnych bukmacherów, posiadających odpowiednie licencje i certyfikaty potwierdzone przez organy regulujące rynek hazardu.

10-krotny Ironman

triathlonista
57 sec read

Co to jest triathlon?

triathlonista
2 min czytania

Rower triathlonowy

triathlonista
2 min czytania